12:00 - 16:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

V Pelhřimově vystavují sladké symboly české státnosti

V Pelhřimově vystavují sladké symboly české státnosti

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově nabízí návštěvníkům unikátní výstavu. Jsou to symboly české státnosti včetně Svatováclavské koruny. Vše je z cukrářských modelovacích hmot.

  

Díla vytvořili žáci Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka. Škola získala od roku 2008 už 19 ocenění na mezinárodních cukrářských soutěžích. Díky tomu se může pochlubit zápisem v knize rekordů.

  

Muzeum rekordů a kuriozit za 32 let nastřádalo několik stovek exponátů. Patří mezi ně třeba nejmenší funkční parní traktor v České republice, který se vejde na dlaň, nebo papírová socha ženy upletená z jeden a půl kilometru papírových ruliček. Vidět tam můžeme i hrací kostku na Člověče nezlob se, která váží 164 kilogramů!

  

Muzeum nabízí také unikátní expozici s názvem Zlaté české ručičky. Je to světově unikátní soubor věcí vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček. Návštěvníci tam najdou obrazy, vázy, a dokonce i funkční hudební nástroje. Kromě toho můžou lidé navštívit i zahradu muzea, kde jsou k vidění obrovské exponáty, které se dovnitř už nevešly. Je to třeba obří mamut v životní velikosti z březového proutí, nebo hrnec na pět tisíc porcí polévky. Nechybí ani konvička, ve které se dá uvařit 640 litrů čaje najednou.

  

Více na  www.muzeumrekorduakuriozit.cz