MENU

Máme pro vás zajímavý tip z knihkupectví Luxor

Máme pro vás zajímavý tip z knihkupectví Luxor

Tentokrát by měli zbystřit všichni ti, kterým se líbil mrazivý thriller Hadrový panák. Máme pro vás totiž skvělou zprávu! Spisovateli Danielu Coelovi vyšel nový temný krimi román – Imitátor.

Děj nového příběhu se točí kolem originálního sériového vraha, který ze svých obětí tvoří umělecká díla… Píše se rok 1989. Detektiv Chambers a konstábl Winter pátrají po zločinci se zvrácenou vášní: těla svých obětí nastylizoval do pozic klasických sochařských děl. Nikdo jim ale nevěří, že jde o sériového vraha. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Jeden případ je poté vyřešen, druhý odložen, vraždy ustanou. Po sedmi letech se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že vrah se rozhodl svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským kouskem? To vše se dočtete v novém thrilleru Daniela Colea Imitátor, který na vás čeká v kamenných prodejnách a na těchto stránkách:

https://www.luxor.cz/...imitator

  

Jestli Danielu Coleovi nemůžete něco upřít, tak to, že se o něm a jeho knihách mluví ve velkém. Jeho detektivní příběhy patří podle prodejů k nejúspěšnějším titulům posledních let. A čtenáře fascinuje, jak Cole dokáže vyšponovat napětí a děsuplnost na stránkách svých knih do těch nejvyšších obrátek. Určitě proto uvítají jeho nový titul Imitátor. Přestože změnil téma, je přesvědčený, že jde o jeho nejlepší knihu.

Daniel Cole přitom nepsal vždycky. Dlouhé roky pracoval v profesích, kde pomáhal lidem či zvířatům, ať už v charitě, na záchrance nebo jako úředník Královské společnosti na ochranu zvířat před krutostí. Celou dobu ale snil o tom, že podle jeho scénáře jednou vznikne i filmový trhák. Jenže jeho scénář nikdo nechtěl, byť se s ním u různých společností snažil prorazit více než šest let. Pak ale dostal jeho agent skvělý nápad, aby scénář předělal na knihu. „Jediný problém byl, že jsem o psaní knih vůbec nic nevěděl. Navíc jsem ve škole nebyl silný v anglickém jazyce. Když se ohlédnu, byl to docela odvážný pokus, ale prostě jsem si každý večer po práci sedl, na jednu stranu si položil svůj scénář, na druhou pro srovnání Harryho Pottera a prince dvojí krve a výsledkem je Hadrový panák, “ svěřil se Daniel Cole v rozhovoru pro Novinky.cz. Každopádně se mu to povedlo víc než dobře a literární senzace byla na světě. Možná i proto, že mu vždycky záleželo na tom, aby si čtenáři jeho knížky užili. A tak vybral ty nejlepší ingredience z hororu, thrilleru, dramatu a komedie a umně je spojil. Možná pomohlo i to, že se nebojí jít do extrémů. Elegantním britským humorem navíc dokáže obrousit hrany těch nejděsivějších výjevů, které popisuje. A čtenáře to evidentně baví – jeho krimisérie Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stala celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků. Daniel Cole žije v přímořském Bournemouthu na jihu Anglie, a pokud tam zamíříte, možná ho zahlédnete na pláži, kde rád píše. Nebo možná jen tak přemítá. O čem? Možná o svém dávném snu, aby byl podle jeho scénáře natočený úspěšný filmový thriller. A dá se předpokládat, že nečekaný úspěch jeho knih vydláždil tomuto snu hodně širokou a pevnou cestu.