12:00 - 17:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Investovat peníze může být nebezpečné. Na co si dát pozor?

Investovat peníze může být nebezpečné. Na co si dát pozor?

Dnešní doba láká řadu podvodníků. Jsou to už dobře známé falešné telefonáty jménem bank, ale tím to bohužel nekončí. Objevily se i podezřele výhodné nabídky různých nebankovních společností.

  

Lidé chtějí své peníze znásobit, ale banky nenabízejí téměř žádné zúročení. Podvodníci proto slibují mimořádně výhodně úročené investiční certifikáty, falešné dluhopisy nebo směnky výměnou za půjčku. Lidé tak můžou přijít o statisíce korun, ale i o všechno!

  

Jak ale podvodníkovi nenaletět? Podle policistů je rozhodně potřeba si danou firmu důkladně prověřit. Vyhledat ji v obchodním rejstříku, zjistit jací lidé za tím stojí - zda nemají exekuci, nebo zda nejsou hlášení na obecním úřadě. Určitě není od věci se podívat na webové stránky České národní banky. Ta totiž může před aktivitami dané firmy varovat. Je potřeba si také promyslet podnikatelský záměr, který společnost prezentuje ve svém projektu. Je smysluplný? Je životaschopný? Často stačí obyčejný selský rozum, abychom případný podvod dokázali rozklíčovat.