12:00 - 16:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

ČESKO JDE SPOLU NA PIKNIK

ČESKO JDE SPOLU NA PIKNIK

Letos se jedná už o třetí ročník akce. Událost pořádá teplický spolek SPOLU proti samotě na oslavu Mezinárodního dne přátelství, který letos připadá na sobotu 30. července.  

 

Zájemci mohou v tento den vyrazit třeba jen na rodinný piknik. Cílem je zažít pohodu a pospolitost v přírodě a dát organizátorům vědět. Jde o obyčejné válení, zevlování, odpočívání, povídání, pochutnávání a třeba i muzicírování, čtení, hraní společenských her a spoustu dalších činností, které se dají během pikniku dělat. Lidé by měli odložit mobily a být jednoduše spolu. 

 

Jídlo odjakživa spojuje, a tak mají organizátoři letos na zúčastněné piknikáře ještě jednu prosbu. Aby vyzvali své zahraniční přátele, sousedy a známé, aby s nimi na piknik vyrazili a připravili něco z tradičních národních jídel, která navzájem ochutnají, a díky tomu se o sobě dozvědí i něco dalšího. Není to samozřejmě podmínka účasti, ale jde přinejmenším o přátelské gesto lidem, sdílejícím s námi naši domovinu z nejrůznějších důvodů. Organizátoři jednotlivých pikniků se můžou přihlásit na www.spoluprotisamote.cz/programy/piknik

 

Hned během prvního ročníku v roce 2020 se do akce zapojilo 995 lidí na 49 místech a vytvořili tak český rekord v největším počtu pikniků v jeden den na území České republiky. Vloni pak do pikniků významně zasáhla nepřízeň počasí. V letošním roce sice spolek o rekord neusiluje, ale i přes to by bylo zajímavé, kdyby se rekordní počty podařilo překonat.