MENU

ABBA vydala po 40 letech nové album Voyage.

ABBA vydala po 40 letech nové album Voyage.

Jedna z nejúspěšnějších kapel v historii populární hudby se vrací opravdu po dlouhé době. Její členové Agnetha Fältskogová, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstadová si udělali přestávku na jaře 1982. Teď nastal čas ji ukončit.

  

Nové album už je k dostání on-line, na kompaktním disku, vinylové desce i na kazetě. Jméno je jednoduché – Voyage, tedy v překladu cesta. Podle skupiny se jedná o cestu do budoucnosti pomocí jejich mladších já. Jde už o deváté studiové album a zároveň první od The Visitors, kteří vyšli 30.listopadu 1981.

  

ABBA chystá příští rok v Londýně digitální koncerty. Půjde o multimediální show s názvem Abba Voyage, kdy budou virtuální obrazy členů kapely, takzvaní „abbatoři“, vystupovat s desetičlennou kapelou ve speciálně vybudované aréně. Aby se mohlo vystoupení v této podobě uskutečnit, museli členové pět týdnů zpívat každou píseň před 160 kamerami, které zachytily každý pohyb. Ceny vstupenek na koncerty vyjdou od 32 do 367 liber. V přepočtu to je od 940 do téměř 11 tisíc korun. Koncerty budou trvat 100 minut bez přestávky a první se uskuteční 27. května.